دانلود کتاب بالتازار – آناتول فرانس
On ۲۴/۰۸/۱۳۹۵ | 0 اظهار نظرها 

دانلود کتاب بالتازار – آناتول فرانس

بالتازار (به فرانسوی: Balthazar)‏ نام یک کتاب ادبی است که توسط آناتول فرانس، نویسندهٔ اهل فرانسه نوشته شده‌است. این کتاب یکی از آثار مشهور ادبی جهان است.
نام اصلی او آناتول فرانسوا تیبو (به فرانسوی: François-Anatole Thibault)‏ است. این نویسنده را پادشاه نثر فرانسه لقب داده اند. او در ۱۸۴۴ در پاریس متولد شد و در سال ۱۹۲۴ درگذشت. وی پسر کتاب فروشی به نام “فرانسوا” بود که نام مستعار “فرانس” را از او گرفته است. او تحصیلات خود را به طور رسمی ادامه نداد و شخصاً مطالعه می کرد. فرانس در سال ۱۸۷۳ یعنی در ۲۹ سالگی اشعار طلایی خود را منتشر ساخت. او در انجمن های ادبی پاریس رفت‌وآمد می کرد و به جریانات ادبی علاقه‍ی وافری داشت. فرانس تدریجاًً هم به داستان نویسی و نگارش آثار منثور علاقه‌مند شد.

فرانس در سال ۱۸۷۹ ژوسکات و گربه لاغر را نوشت و در سال ۱۸۸۱ جنایت سیلوستر بونار را منتشر ساخت. وی در سال ۱۸۸۵ کتاب دوست من را که گلچینی از خاطرات زیبای کودکی اوست نوشت. او از سال ۱۸۸۷ تا ۱۸۹۳ صفحه ادبی نشریه تان را اداره می کرد که مجموعه های خود را در چهار جلد منتشر ساخت. بعد از این وی دوباره به نگارش داستان پرداخت. و در سال ۱۸۸۹ بالتازار، در سال (۱۸۹۰) تائیس و در (۱۸۹۳) عقاید ژروم کوانار و در (۱۸۹۴) چنگ قرمز را نوشت و در ۱۸۹۶،وارد آکادمی فرانسه شد و به عضویت فرهنگستان فرانسه درآمد. در این زمان وی مجله “تاریخ معاصر” و “آقای برژه در پاریس” (۱۹۰۱) را نوشت که مانند داستان ها و رمان های او مورد استقبال قرار گرفت و سپس کم کم قدم به صحنه سیاست گذاشت.

او در کتاب های “روی سنگ سپید” و “جزیره پنگوئن ها” و “عصیان فرشتگان” مضحکه نبرد سیاسی و اجتماعی و بن بست های فناناپذیر اندیشه بشر را منعکس ساخت کتاب “خدایان تشنه اند” که در سال ۱۹۱۲ نوشته شده آئینه ای است که آناتول فرانس در آن فاجعه انقلاب فرانسه را با رنگ و لعاب خاصی منعکس کرده است. آناتول فرانس در سال ۱۹۰۸ کتاب “زندگی ژاندارک” را نوشت که یک شاهکار شگفت انگیز تاریخی می باشد. پس از جنگ جهانی اول که ضربه بزرگی به روح حساس او وارد ساخت، او در دام هرج و مرج های فکری روشنفکران عصر گرفتار شد در نگارش دو جلد کتابی که آخرین آثار او هستند، از خاطرات شیرین کودکی الهام گرفت. این دو کتاب عبارتنداز: “پیر کوچک” که در سال ۱۹۱۸ نوشته‌شد و “زندگی در آغوش گل ها” که در سال ۱۹۲۱ به رشته تحریر درآمد. و بوسیله این دو جایزه نوبل ادبیات سال ۱۹۲۱ را گرفت.

دانلود کتاب بالتازار – آناتول فرانس   دانلود کتاب بالتازار – آناتول فرانس   دانلود کتاب بالتازار – آناتول فرانس

HatefBook.ir

دانلود کتاب بالتازار - آناتول فرانس دانلود کتاب بالتازار - آناتول فرانس دانلود کتاب بالتازار - آناتول فرانس BirdLogoNew

جواب دادن