«دوستان کتابخانه» برنامه‌ای برای ترویج کتاب و کتابخوانی در مراکز پرتردد تهران
On ۲۵/۰۸/۱۳۹۵ | 0 اظهار نظرها 

«دوستان کتابخانه» برنامه‌ای برای ترویج کتاب و کتابخوانی در مراکز پرتردد تهران

همزمان با هفته کتاب و به منظور جریان‌سازی فرهنگی و ضرورت ایجاد حس نیاز در مخاطبان، مروجان کتاب و کتابخوانی در ایستگاه‌های مترو، بیمارستان‌ها، تالارهای نمایش، سینماها، ندامتگاه‌ها، دانشگاه‌ها و نماز جمعه در قالب برنامه «دوستان کتابخانه» حضور می‌یابند.
«دوستان کتابخانه» برنامه‌ای برای ترویج کتاب و کتابخوانی در مراکز پرتردد تهران

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای اخلاق، ملوک سیدآبادی، مدیر فرهنگی هنری منطقه چهارده و رئیس فرهنگسرای اخلاق با اعلام این خبر، با تبریک هفته کتاب به ضرورت معرفی شایسته خدمات و امکانات کتابخانه‌های عمومی سازمان فرهنگی هنری جهت تقویت برنامه‌های فرهنگی هنری مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: ویژه برنامه «دوستان کتابخانه» از ۲۴ آبان تا اول آذر سالجاری در مراکز پرتردد شهر تهران اجرا می‌شود و خدمات آن به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی هدف برنامه «دوستان کتابخانه» را شناخت شهروندان نسبت به اهمیت و جایگاه مطالعه در توسعه فردی، خانوادگی و اجتماعی دانست و گفت: جمعی از همکاران کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در قالب مروجان کتاب و کتابخوانی در گروه‌های دونفره ملبس به جلیقه، کلاه و کوله پشتی، با حضور در بیمارستان‌ها، تالارهای نمایش، سینماها، نمازجمعه، میدان امام حسین(ع) موسسه خیریه کهریزک، ایستگاه‌های مترو و مراکز تردد شهر تهران ضمن معرفی مراکز فرهنگی و هنری شهر تهران و خدمات آن‌ها، محصولات فرهنگی مرتبط با هفته کتاب را توزیع نموده و شهروندان را به‌صورت رایگان به عضویت کتابخانه‌های عمومی شهر تهران در می‌آورند.

سیدآبادی توزیع کارت پستال هفته کتاب، تراکت معرفی مشاهیر و شخصیت‌های فرهنگی کشور، توزیع کتاب «شیوه‌های کتابخوانی» مسابقه کتابخوانی «کتابخانه من» نقشه کتابخانه‌های عمومی شهر تهران را از جمله محصولات فرهنگی عنوان کرد که توسط مروجان کتاب و کتابخوانی در طول هفته کتاب در مراکز پرتردد شهر تهران توزیع می شود.

به گفته وی سازمان‌ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی که علاقه‌مند به اجرای این برنامه در طول هفته کتاب و کتابخوانی هستند می‌توانند از طریق شماره تماس ۳۳۳۵۵۰۳۶ (دبیرخانه برنامه) هماهنگی کنند. دبیرخانه برنامه «دوستان کتابخانه» در فرهنگسرای اخلاق به نشانی خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب بوستان گلزار واقع است.

جواب دادن