دیدار و گفتگو با شاعر آلمانی یان واگنر
On 13/12/2016 | 0 اظهار نظرها 

دیدار و گفتگو با شاعر آلمانی یان واگنر

دیدار و گفتگو پنجشنبه بیست و پنجم آذر ماه کتابفروشی آینده به یان واگنر شاعری از کشور آلمان اختصاص دارد.
به گزارش گروه فرهنگی آنا جلسه دیدار و گفتگو پنجشنبه بیست و پنجم آذر ماه کتابفروشی آینده اختصاص دارد به یان واگنر شاعری از کشور آلمان. در این نشست که با حضور دکتر سعید فیروز ابادی برگزار می‌شود . ضمن شعر خوانی واگنر مباحث شعر معاصر آلمان مورد بحث قرار خواهد گرفت. همچنین وقتی هم برای دانشجویان رشته زبان و ادبیات آلمانی در نظر گرفته شده است که یان واگنر به پرسش های انان پاسخ خواهند داد.
یان واگنر، متولد 1971 در هامبورگ است و در برلین زندگی می کند. در سال 2001 اولین مجموعه شعر واگنر با عنوان حفاری آزمایشی در آسمان منتشر شد. پس از این مجموعه در سال 2004 مجموعه گنجشک گریکه، در سال 2007 هجده پاته، 2012 مجموعه شعر استرالیا و در سال 2012 مجموعه شعر متنفران از جغد در معابد دالانی شکل از واگنر به چاپ رسیده است.
آخرین اثر او که با عنوان تصویر نقاش از خود با دسته زنبورها در سال 2016 منتشر شده است. واگنر برای سروده های خود چندین جایزه ادبی دریافت کرده است. به مناسبت انتشار مجموعه شعر واگنر با عنوان انواع مخازن گردآوری باران در سال 2016 به این شاعر جایزه نمایشگاه کتاب لایپزیگ اهدا شد. دیدار و گفتگو با یان واگنر از سوی کتابفروشی اینده و مجله بخارا در ساعت نه صبح روز پنجشنبه در محل کانون زبان فارسی برگزار می‌شود.

جواب دادن