دیدار و گفتگو با شاعر آلمانی یان واگنر
On ۲۳/۰۹/۱۳۹۵ | 0 اظهار نظرها 

دیدار و گفتگو با شاعر آلمانی یان واگنر

دیدار و گفتگو پنجشنبه بیست و پنجم آذر ماه کتابفروشی آینده به یان واگنر شاعری از کشور آلمان اختصاص دارد.
به گزارش گروه فرهنگی آنا جلسه دیدار و گفتگو پنجشنبه بیست و پنجم آذر ماه کتابفروشی آینده اختصاص دارد به یان واگنر شاعری از کشور آلمان. در این نشست که با حضور دکتر سعید فیروز ابادی برگزار می‌شود . ضمن شعر خوانی واگنر مباحث شعر معاصر آلمان مورد بحث قرار خواهد گرفت. همچنین وقتی هم برای دانشجویان رشته زبان و ادبیات آلمانی در نظر گرفته شده است که یان واگنر به پرسش های انان پاسخ خواهند داد.
یان واگنر، متولد ۱۹۷۱ در هامبورگ است و در برلین زندگی می کند. در سال ۲۰۰۱ اولین مجموعه شعر واگنر با عنوان حفاری آزمایشی در آسمان منتشر شد. پس از این مجموعه در سال ۲۰۰۴ مجموعه گنجشک گریکه، در سال ۲۰۰۷ هجده پاته، ۲۰۱۲ مجموعه شعر استرالیا و در سال ۲۰۱۲ مجموعه شعر متنفران از جغد در معابد دالانی شکل از واگنر به چاپ رسیده است.
آخرین اثر او که با عنوان تصویر نقاش از خود با دسته زنبورها در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است. واگنر برای سروده های خود چندین جایزه ادبی دریافت کرده است. به مناسبت انتشار مجموعه شعر واگنر با عنوان انواع مخازن گردآوری باران در سال ۲۰۱۶ به این شاعر جایزه نمایشگاه کتاب لایپزیگ اهدا شد. دیدار و گفتگو با یان واگنر از سوی کتابفروشی اینده و مجله بخارا در ساعت نه صبح روز پنجشنبه در محل کانون زبان فارسی برگزار می‌شود.

جواب دادن