راه‌اندازی کوپه مولف در قطارهای تهران به مشهد و شیراز
On ۲۰/۰۸/۱۳۹۵ | 0 اظهار نظرها 

راه‌اندازی کوپه مولف در قطارهای تهران به مشهد و شیراز
تفاهم‌نامه‌ای بین خانه کتاب و شرکت قطارهای فدک برای اجرای سرویس «کتاب صوتی» و «کتاب– فیلم» در قطار امضا شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، رامتین فرزاد، مدیر روابط عمومی قطارهای فدک از امضای تفاهم‌نامه‌ای بین خانه کتاب و شرکت قطارهای فدک برای در اختیار گذاشتن امکانات قطار در راه ترویج کتاب‌خوانی خبر داد و گفت‌: شرکت قطار فدک بنابر مسئولیت اجتماعی خود برای همراهی شهروندان در حوزه‌های مختلف، در هفته کتاب بنا دارد که کتاب‌های صوتی و کتاب- فیلم‌هایی که توسط خانه کتاب معرفی می‌شود را در سیستم شبکه آی. پی. تی. وی. خود قرار دهد.
وی افزود: همچنین کوپه‌ای اختصاصی به نام «کوپه مولف» طراحی شده است تا صدای نوستالژیک «او. او. چی. چی.» قطار در فضای این کوپه در ذهن نویسندگان زنده بماند. نویسندگان برای فارغ شدن از فضای شهری می‌توانند درخواست «کوپه مولف» کنند. این کوپه‌ها در قطارهای دو مسیر تهران – مشهد، و تهران- شیراز، موجود است. کل زمانی که نویسندگان در قطار هستند، توسط مهماندارانمان پوشش داده می‌شود تا آنها بتوانند در فضایی آرام بنویسند. برنامه‌های دیگری که در آینده نه چندان دور از همکاری ما و خانه کتاب اجرا خواهدشد، به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی درباره همکاری خانه کتاب با قطار فدک اظهار داشت: هدف ما این است که امکاناتی که صنعت ریلی در اختیار شهروندان قرار می‌دهد را به صورت ویژه در اختیار خانه کتاب قرار دهیم. همه اعضای سرای اهل قلم کشور می‌توانند از تخفیف ویژه فدک استفاده کنند، در تفاهم‌نامه یکساله‌ای که فعلا در نظر گرفته شده است، تخفیف حداقل ۲۵ درصد است.
فرزاد در پایان با اشاره به اینکه محدودیتی برای در اختیار قرار دادن کتاب کاغذی در قطارها وجود ندارد، بیان کرد: با امکاناتی که با سرمایه‌گذاری بسیار زیاد برای این قطارها ایجاد شده است، امکان راه‌اندازی آی. پی. تی. وی. (تلویزیون اینترنتی) است. یعنی در هر کوپه دو مونیتور، برای چهار نفری که دو به دو، رو به روی هم می‌نشینند و چهار هدفون وجود دارد. حتی می‌توانند از سیستم شخصی به آی. پی. تی. وی. قطار متصل شوند و تمام اطلاعات آن را در سیستم خود داشته باشند.
بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ آبان ماه الی ۱ آذر ۱۳۹۵ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

جواب دادن